38'Janik S
57'Janik S
72'Janik S

Fantastyczne rozpoczęcie sezonu przez ND!Seniorzy nokautują Racławiczki!
W bojowych nastrojach,z ogromnymi wzmocnieniami kadrowymi (kilku juniorów zasiliło druużynę seniorów),z apetytem na zwycięstwo-tak zainaugurowali sezon zawodnicy Lzsu Nowy Dwór.Mecz rozpoczął się chaotyczną grą obydwu drużyn ,która z czasem się uspokoiła.Kilka minut po rozpoczęciu meczu bramkę zdobyli gospodarze,lecz ich radość nie trwała długo ,gdyż pięknym strzałem z kilkunastu metrów golkipera Racławiczek pokonał Mateusz Wolny.Następnie gola dającego prowadzenie naszej drużynie strzelił Daniel Janocha.Lzs Racławiczki co prawda zdobyli jeszcze wyrównującą bramkę,lecz później strzelał już tylko Sebastian Janik.
Seniorzy rozegrali wspaniałe spotkanie.Można śmiale stwierdzić ,że czekaliśmy na takie cały poprzedni sezon.Obecne rozgrywki zapowiadają się bardzo interesująco, w szczególności ze względu na naszą drużynę,która może się okazać czarnym koniem rozgrywek,albowiem pokonane Racławiczki (2.miejsce w zeszłym sezonie) były głównym faworytem do awansu.

2 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Żywocice.23.08.2009r.16.00

Wynik:
0:0

Liczni kibice ,którzy zgromadzili się na boisku w Kórnicy,mimo braku bramek, nie mogli narzekać na brak emocji.Na mecz nie przybył sędzia ,dlatego po losowaniu ustalono ,że mecz poprowadzi prezes naszego klubu.W pierwszej połowie spotkania gra wyglądała podobnie u obydwóch drużyn.Napastnicy nie mogli przedrzeć się przez defensywę.Natomiast w drugiej odsłonie meczu, po kilku kontrowersyjnych sytuacjach,gra wyraźnie się zaostrzyła.Doszło do kilku przepychanek i szarpanin ,a po dosyć brutalnym faulu Krzysztofa Wróbla na boisko wtargnął kibic gości (prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu) z zamiarem uderzenia faulującego.Całą sytuację uspokoił działacz Lzsu Żywocice ,który ściągnął agresora z boiska.Wynik 0:0 był jak najbardziej sprawiedliwy.Zarówno goście jak i gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.Seniorzy po dwóch kolejkach zajmują trzecie miejsce.

3 Kolejka.Lzs Kujawy-Lzs Nowy Dwór.29.08.2009r.16.00

Wynik:
4:1 (1:0)
Strzelcy bramek:
69'Kunert Adrian

"Wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku"-takimi słowami mecz opisywali zarówno kibice jak i zawodnicy.Widowisko było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie,niestety nasi napastnicy nie mogli się przedrzeć przez znakomicie grającą defensywę gospodarzy.Honorową bramkę zdobył z rzutu wolnego Adrian Kunert.Wedle kolejności jaką prezentują seniorzy Lzsu Nowy Dwór (zwycięstwo,remis,porażka) teraz czekamy na wygraną.

4 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Stradunia.06.09.2009r.16.00

Wynik:
1:4 (1:2)
28'Janik S

Seniorzy ,po raz kolejny przegrywają,tym razem 1:5.W 28 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Sebastian Janik,lecz tylko na tyle było stać Lzs Nowy Dwór.Stradunia nie była bardzo wymagającym przeciwnikiem,lecz gospodarze stracili kilka głupich bramek (Lzs ND nie miał w składzie podstawowego bramkarza) i było po meczu.Seniorzy spadają na 10 miejsce w lidze.

5 Kolejka.KS Otmęt Krapkowice-Lzs Nowy Dwór.12.09.2009r.16.00

Wynik:
15:0 (5:0)

Na fotce powyżej Michał Suffner zrobił przysłowiową dobrą minę do złej gry.Bez podstawowych zawodników seniorzy nie mogli nawet myśleć o wyciągnięciu choćby punktu z Otmętu.Pierwszą połowę grali w dziewięciu,drugą w ośmiu.Wysoko,ale z honorem Lzs Nowy Dwór przegrał z Otmętem.

6 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Korona Krępna.20.09.2009r.16.00

Wynik:
0:3 (0:1)

Seniorzy przegrywają czwarte spotkanie z kolei i spadają na 13 miejsce w tabeli klasy B.Już za tydzień rozegrają mecz z Kosmosem Dobra.

7 Kolejka.Kosmos Dobra-Lzs Nowy Dwór.27.09.2009r.16.00

Wynik:
2:3 (0:0)
49'Sanetra
64'Sanetra
79'Pabijan

Seniorzy po fantastycznym meczu w ich wykonaniu w pełni zasłużenie pokonali w Dobrej miejscowy Kosmos.Do przerwy oba zespoły miały kilka okazji do zdobycia bramek ,lecz napastnikom zabrakło zimnej krwi.W drugiej połowie na boisku pojawił się Henryk Sanetra ,który zaliczył "wejście smoka" zdobywając dwa gole.
Najpierw w 48 minucie na 1:0,następnie w 64 minucie na 2:1 strzelając w samo okienko bramki.Gospodarze zdołali jeszcze wyrównać,lecz na dziesięć minut przed zakończeniem meczu Piotr Pabijan zdobył zwycięskiego gola.

8 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Steblów.04.09.2009r.15.00

Wynik:
2:1 (1:0)
32'Janocha D
65'Janik S

Po wyrównanym i zaciętym widowisku nasz zespół pokonał przyjezdnych ze Steblowa 2:1.W 32 minucie po rzucie rożnym z główki uderzył Piotr Pabijan ,bramkarz sparował piłkę pod nogi Daniela Janochy ,który mocnym strzałem  zdobył gola.Po przerwie ,po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ,bramkę zdobył Sebastian Janik.Lzs Steblów zdołał strzelić jeszcze kontaktowego gola,lecz nasi seniorzy nie pozwolili już przyjezdnym na nic więcej.
Drugą bramkę z meczu można zobaczyć w serwisie YouTube pod poniżej podanym linkiem:

9 Kolejka.Lzs Rozkochów-Lzs Nowy Dwór.11.10.2009r.15.00

Wynik:
3:2 (1:0)
55'Wolny (k)
63'samobój

Pachniało sensacją!
Lzs Nowy Dwór przegrał z Rozkochowem 3:2 chociaż w pewnym momencie wygrywał 2:1.Po 45 minutach było 1:0 dla gospodarzy.Po przerwie bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Wolny,następnie po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do siatki i trudno określić kto ją ostatecznie strzelił.Niestety dwie bramki zdołali jeszcze zdobyć zawodnicy Rozkochowa i skończyło się marzenie o wywiezieniu chociażby punktu z Rozkochowa.

10 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Strzeleczki.18.10.2009r.15.00

Wynik:
4:1 (2:0)
36'Pabijan
38'Wilim
51'Chojecki
73'Styra T

Seniorzy po dobrym meczu w ich wykonaniu pokonali outsajdera B klasy 4:1.Pierwszą bramkę zdobył Piotr Pabijan,następną Sebastian Wilim.Po przerwie gole strzelali: Tomek Chojecki oraz Tomek Styra.Warto zauważyć ,że dwa razy sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym i podyktował dwie jedenastki.Przyjezdni wykorzystali tylko jedną.Lzs Nowy Dwór awansował na 7 miejsce.

11 Kolejka.Huragan Kamionek-Lzs Nowy Dwór.24.10.2009r.14.00

Wynik:
2:3 (2:0)
50'Sanetra
69'Pabijan
83'Janocha D

Lzs Nowy Dwór potrzebował zwycięstwa ,aby umocnić swoją pozycję w tabeli.Niestety po kilku kiksach w defensywie po 35 minutach gry,gospodarze prowadzili już dwoma bramkami.Po przerwie gra wyglądała już całkiem inaczej.Najpierw kontaktową bramkę zdobył Heniek Sanetra,do wyrównania doprowadził Piotrek Pabijan,a złotego gola strzelił Daniel Janocha.Wynik mógł być znacznie wyższy,lecz napastnicy zmarnowali kilka stu procentowych sytuacji.Lzs Nowy Dwór awansował na szóste miejsce w tabeli,a do końca rundy pozostały dwa mecze.

12 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Vicotria Żyrowa.08.11.2009r.13.00

Wynik:
1:2 (0:2)
61'Chojecki (k)

Pechowa porażka seniorów!Tracąc dwie bramki w pierwszej połowie Lzs Nowy Dwór nie zdołał odrobić strat.Najlepsze okazje do zdobycia gola miał Daniel Janocha,jednak dwa razy trafił w słupek.Honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Tomek Chojecki.

13 Kolejka.Lzs Chorula-Lzs Nowy Dwór.11.11.2009r.13.00

Wynik:
4:0 (2:0)

Fatalne zakończenie rundy jesiennej przez seniorów.W anomalnych warunkach pogodowych Lzs Nowy Dwór poległ w Choruli przegrywając aż cztery do zera.

Juniorzy:

1 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Dąbrówka Górna.23.08.2009r.11.00

Wynik:
7:1 (4:0)
11' Janik K
22'Janocha D
28'Janik K
36'Janik K
55'Janik K
67'Janik K
82'Galer

Juniorzy rozbijają Dąbrówkę!
Podobnie jak seniorzy, juniorzy rozpoczęli sezon od wysokiego zwycięstwa.Początkowo gra była bardzo chaotyczna ,lecz po kilkunastu minutach się uspokoiła i juniorzy zaczęli budować składne akcje.Lzs Nowy Dwór na fotelu lidera ligi!

2 Kolejka.LKS Victoria Żyrowa-Lzs Nowy Dwór.30.08.2009r.11.00

Wynik:
1:1 (0:0)
75'Janik K

Mecz rozpoczął się ogromnym naciskiem ze strony gospodarzy ,lecz z czasem mecz się wyrównywał.Niestety w 19 minucie czerwoną kartkę otrzymał Waldemar Pietruszka i gra juniorów znacznie się osłabiła.Po przerwie Żyrowa oddała kilka groźnych strzałów na naszą bramkę ,ale przytomnie zachowywał się Łukasz Janocha ,który spokojnie zatrzymywał lot piłek.W 56 minucie Kamil Janik strzałem z kilkunastu metrów trafił w słupek ,a piłka odbijając się minimalnie minęła linię bramkową,stoperzy gospodarzy instynktownie wybili piłkę naprzód ,a po kiksie naszych defensorów trafiła do napastnika Żyrowej ,który z zimną krwią wykorzystał akcję sam na sam z naszym bramkarzem.W 75 minucie Kamil Janik doprowadził do wyrównania po podaniu Daniela Janochy.
Już w środę juniorzy zmierzą się z Lzs II Leśnica.Spotkanie odbędzie się na naszym boisku o godzinie 17.00

3 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs II Leśnica.2.09.2009r.17.00

Wynik:
1:2 (0:1)
55'Kunert Adrian

Zwycięstwo,remis i...porażka.Podobnie jak seniorzy, juniorzy przegrywają swoją 3 kolejkę i spadają na piąte miejsce w lidze.Zwycięstwo gości można usprawiedliwić jedynie tym ,że wystapili oni w swoim pierwszo ligowym składzie (Lzs Leśnica jest bowiem w 1.lidze juniorów).Mecz był bardzo wyrównany ,lecz już w 38 minucie po faulu w polu karnym na napastniku gości ,sędzia wskazał jedenastkę,którą pewnie wykorzystał zawodnik Leśnicy.W drugiej połowie wyrównującą bramkę zdobył Adrian Kunert,lecz po kilkunastu minutach goście zdobyli zwycięską bramkę.Mimo kilku rozpaczliwych akcji,juniorom nie udało się doprowadzić do wyrównania.Już w niedzielę Lzs Nowy Dwór zmierzy się w Górażdżach z miejscowym KSem.

4 Kolejka.Ks Górażdże-Lzs Nowy Dwór.06.09.2009r.11.00

Wynik:
1:8 (0:4)
4'Janik K
15'Janik K

24'Janocha D
37'Janik K
51'Janocha D
64'Kunert Adrian
73'Kunert Adrian
76'Janocha D

Juniorzy gładko pokonali na wyjeździe Górażdże 1:8.Mimo,że prawie przez cały mecz wiało nudą,nie można było narzekać na brak bramek oraz kartek.Górażdże przy wyniku 0:3 zaczęły grać bardzo ostro i brutalnie (w składzie gospodarzy gra kilku byłych zawodników z Kamionka...).Liczby mówią same za siebie , gdyż zawodnicy Ks-u otrzymali sześć żółtych i dwie czerwone kartki.Juniorzy awansowali w tabeli na czwarte miejsce.

5 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Koksownik II Zdzieszowice.13.09.2009r.11.00

Wynik:
5:3 (2:1)
1'Janik K
3'Janik K
46'Janik K
56'Janik K

Fantastyczny mecz juniorów.Koksownik na kolanach!
Mecz rozpoczął się bardzo dramatycznie,już w 15 sekundzie meczu po podaniu Adriana Kunerta,Kamil Janik zdobył bramkę na 1:0.W dwie minuty później na 2:0.Juniorzy nadal napierali ,a goście grali bardzo chaotycznie.Kilkanaście minut później gra się uspokoiła i to Koksownik był częściej przy piłce ,lecz nasza defensywa nie zawodziła.W końcu po pechowej interwencji golkipera,Koksownik zdobył kontaktową bramkę.Druga połowę Lzs Nowy Dwór rozpoczał podobnie jak pierwszą-szybko strzelając bramki.Najpierw po podaniu Daniela Janochy bramkę zdobył Kamil Janik,następnie Daniel fantastycznym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości ,a na koniec jeszcze raz strzelił Janik.5:1!Trener gości zareagował instynktownie zmieniając ustawienie na bardziej ofensywne i wprowadzając na boisko kilku 1-ligowych zawodników.Przyniosło to oczekiwany skutek ,gdyż po dwóch rzutach rożnych przyjezdnych było już 5:3.Tylko na tyle było jeszcze stać koksownik ,gdyż juniorzy bronili się znakomicie nie pozwalając oddać strzału gościom.Juniorzy awansowali na 3 miejsce w tabeli.

6 Kolejka.Lzs Obrowiec-Lzs Nowy Dwór.16.09.2009r.16.00

Wynik:
2:0 (1:0)

Kolejny mecz w środę i kolejna porażka juniorów!
Zmorą Lzs-u Nowy Dwór są właśnie mecze w Obrowcu.Gospodarze sa bowiem najbardzie nieprzewidywalnym klubem w lidze.
Od pierwszej minuty juniorzy atakowali bramkę Obrowca,którą dzielnie strzegł ich bramkarz.Kilka poprzeczek,strzałów o centymetry mijające bramkę i gola po jednej akcji... zdobywają gospodarze.Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie ,że niewykorzystane okazje się mszczą.Małą tradycją jest już ,że juniorzy po pierwszej połowie w Obrowcu przegrywają.Niestety w drugiej połowie Lzs Nowy Dwór nie potrafił odrobić strat,mimo że posiadał ogromną przewagę strzałów i posiadania piłki.W 84 minucie goście po raz kolejny pokonali naszego bramkarza (w bramce nieobecnego Łukasza Janochy zastąpił Michał Bołoz) tym razem pięknym strzałem w okienko.

Aby zobaczyć zdjęcie juniorów kilknij
:

7 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Huragan Kamionek.20.09.2009r.11.00

Wynik:
8:0 (0:0)
46'Janocha D
51'Janik K
54'Janocha D
60'Janik K
63'Janik K
67'Janik K
72'Bednarz
80'Bednarz

Zlekceważenie przeciwnika i zbytnia pewność siebie doprowadziły do tego ,że do przerwy w stosunkowo łatwym spotkaniu z Kamionkiem kibice nie zobaczyli bramek.Jednak w drugiej połowie juniorzy rozstrzelali się na dobre.Rozpoczął Daniel Janocha , a zakończył Krzysztof Bednarz strzelając pierwsze bramki w swojej karierze.

8 Kolejka.KS Otmęt Krapkowice-Lzs Nowy Dwór.27.09.2009r.11.00

Wynik:
1:7 (0:3)
28'Janocha D
37'Janocha D
41'Janik K
52'Janocha D
59'Janocha D
68'Janik K
77'Pietruszka

Juniorzy pewnie pokonali Otmęt 7:1.Lzs Nowy Dwór pokazał całkiem dobry i skuteczny futbol.Tym razem pierwszą bramkę w karierze zdobył Waldemar Pietruszka strzelając z główki w okienko po rzucie rożnym.

9 Kolejka.Lzs Nowy Dwór-Lzs Racławiczki.11.10.2009.11.00

Wynik:
6:0 (3:0)
11'Janocha D
26'Janik K
38'Janocha D
57'Pietruszka W
64'Janik K
74'Felka

Juniorzy po raz kolejny wygrywają mecz,tym razem z Racławiczkami.Lzs Nowy Dwór zbliża się w tabeli do czołówki i traci do pierwszego miejsca już tylko 2 oczka.Za tydzień juniorzy zmierzą się w ostatnim meczu rundy w Żywocicach z miejscowym Lzsem.